Üniversite TV’nin Konuğu olduk

Kerem Açıkgöz Üniversite TV’nin Konuğu oldu !

“Mesleki Gündem” programının canlı yayın konuğu olan Kerem Açıkgöz son yazdığı köşe yazısı üzerinde detayları  ele aldı.

2022 Yılındaki Yazılımcı Krizi ile ilgili konuşan Kerem Açıkgöz;

“Köşe yazımda da belirttiğim gibi 2022 yılındaki giderek artan yazılımcı krizi önlenemez boyutlara gelmeden bu konudaki yetkin mühendisleri beyin göçüyle kaybetmek istemiyoruz. İlk etaptaki göçün iş dünyası üzerinde bir etkisi olsa da ilerleyen yıllarda bu ülkemizin en büyük problemi haline gelebilir.

Biz Kaya Group olarak yenilikçi ve insan odaklı çalışma mantığımızla yazılım geliştiriciler için risksiz ve karlı çözümler sunuyoruz. Zaten Sektördeki dev şirketlerin tamamı krizin farkında ve çoktan kendi içlerinde bir alt şirket olarak yazılım üzerine girişim yaptılar bile.

Türkiye’ye öncülük ediyoruz

Kaya Group’la birlikte şuan 18 iş arkadaşımızla projelerimize disiplinle çalışmaya devam ediyoruz. Sürekli alımlara devam ettiğimiz projelerimizdeki tüm arkadaşlarımız hem çalışan hem patron.

Proje odaklı çalışma mantığımızla geliştirici arkadaşlarımızın bir mesai saati yok tamamlaması gereken proje süresi var. Geliştirici isterse her gün 5-6 saat çalışıp projeyi bitirdiği gibi 2 gün full time çalışıp kendisine ve ailesine vakit ayırabiliyor. Aynı zamanda proje başı ayrılan geliştirici fonundan aldığı payla birlikte düzenli maaşının üzerine şirketimizin ettiği kardan oluşturulmuş geliştirici fonundan eşit hissede almış oluyor.

Beyin göçünü azaltmayı hedefliyoruz

Bu çalışma mantığıyla yazılım geliştiricisi, sektördeki rakiplerinin çok üzerinde bir kazanç sağlamasının yanı sıra proje odaklı çalışmayla kendisine ayırabildiği vakit büyük oranda katlanıyor. Aynı zamanda  hissedar olduğu şirketini sahiplenme duygusuyla kaliteli bir meslek hayatı sürerken değişken projelerle de kendisini geliştirme şansı buluyor bu şekilde iş arkadaşlarımızı memnun etmeyi hedefliyor ülkemizdeki yetenekli mühendisleri yanımızda tutarak beyin göçünü azaltmayı hedefliyoruz.

Herkesi davet ediyoruz

Bizim çalışma şeklimizi benimsemiş ve katılmak isteyen tüm geliştiricilere kapımız daima açık

Bizlere web sitelerimizden veya sosyal medyadan doğrudan ulaşabilirler. Diploma veya tecrübe şartımız bulunmuyor. Yüreğinde kodlama olan herkesi bekliyoruz.” Dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir