Gençlerin destekçisi büyükşehir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrinin gençlerine sahip çıkıyor. Başkan Hayrettin Güngör şehir içi demokrasi bilincinin artması ve genç hemşehrilerimizin temsiliyet kabiliyetlerini geliştirmek maksadıyla “ Gençlik Meclisi” kurulması için adım attı. Başvurular sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Hatta mülakatlar bile başladı.

Peki bu meclis niçin bu kadar önemli ?

Köşe yazımın amacıda tamamıyla budur. Günümüzde oldukça popüler olan terim “Z KUŞAĞI” bu kuşağın sırtında çok fazla yük var ve onlar bu sıkıntılarla savaşırken onları doğru yönlendirmek çok önemli. Meclisle birlikte gençler birlikte hareket etmeyi, demokrasinin önemini ve bilincini kavrayacaklar. Şehrin ve gençliğin sorunlarını tartışıp bunlara çözüm üretmeyi öğrenecekler.

Bu bize ne kazandıracak?

Pandemi dolayısıyla zaten sosyalleşmekten uzak kalan, ekonomik sorunlar ve gelecek kaygısı taşıyan Z Kuşağı kendi meclisinde söz hakkı alıp bunları dile getirip çözüm üretecek. Meclisinde hem sosyalleşen hemde çalışan genç, özgüven kazanır. Özgüvenli bir genç ise Türkiye’nin en önemli hazinesidir.

Özgüvenle yetişen genç depresyondan, kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak kalır. Saygı ve tahammülün gittikçe azaldığı, küfrün normalleştiği, kavganın kol gezdiği günümüzde bu manzarayı ne yazikki TBMM’de bile görmek mümkün. Durum bu haldeyken Z Kuşağının etik, saygılı ve eğitimli yetiştirmek asla ötelenemeyecek acil bir ihtiyaçtır. Meclis ile birlikte bu durum düzelecektir. Z kuşağına sağlanan gerçek destek ise böyle olur !

Meclis ile yetişip kendisine, şehrine dolayısıyla ülkesine faydası olacak bu Z kuşağına tüm Türkiye’nin ihtiyacı vardır. Umuyorum ki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bunun bilinciyle çalışır. Burada meclis başkanı sayın Abdulvahap Dertli’ye de büyük görev düşmektedir. Kendisine kolaylıklar diliyorum. Ayrıca bu konunun farkına vararak adım atan başkan Hayrettin bey’e Z kuşağındaki bir gazeteci olarak teşekkür ediyorum.

KEREM AÇIKGÖZ

ackgozkerem@gmail.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir